29 september 2025

Gouden maanden

In de fotografie kennen we blauwe uurtjes. Dit is de periode van schemering vlak voor zonsopkomst en vlak na zonsondergang. De lucht heeft dan een soms intense diepblauwe tint. Verder hebben we het gouden uurtje. Dit is de periode direkt na zonsopkomst of voor zonsondergang. We hebben dan mooi rood en oranje licht.

Bij deze introduceer ik blauwe, witte en gouden maanden. Blauwe maanden zijn voor mij de wintermaanden. Het is dan uiteraard koud, aangezien ik in de weekends altijd vroeg in de fiets lig is het vaak ook nog grotendeels donker. Voor mij niet veel aan te beleven eigenlijk.

Daarnaast ken ik de witte maanden. Dit zijn de zomermaanden. De zon staat al brandend aan de hemel op het moment dat ik m'n mobiele badkuip vanonder het dakje in de achtertuin manouvreer. Qua fietsweer natuurlijk prachtig, maar mooie plaatjes levert dat in de regel niet op.

De mooiste maanden vind ik dus de gouden maanden. Dit zijn dus gewoon de lente- herfstmaanden. Zeker als het windstil is, en de polders lekker geuren naar bladeren, mist en koeiepoep. Heerlijk.






 

Geen opmerkingen:

Een reactie posten